Spokojni producenci szamb betonowych

Spokojni producenci szamb betonowych

16 lipca 2018 Budownictwo 0

Jak dla mnie producenci szamb betonowych tylko z pozoru nie mają łatwo. Niby pojawiła się konkurencja w postaci plastikowych szamb czy jednak aby na pewno plastikowe szambo jest produktem, który może im zagrozić?

Dlaczego ludzie wciąż kupują szamba betonowe?

producenci szamb betonowychWedług mnie także w XXI wieku szamba betonowe nie powinny tracić na popularności. Wiele gospodarstw domowych do dzisiaj od dobrych 30-40 lat korzysta z tego samego przydomowego szamba betonowego. To właśnie trwałość materiału jest jednym z największych atutów ich produktu. Wytrzymałość szamba betonowego pozwala na jego umiejscowienie w dowolnym miejscu, oczywiście przy zachowaniu przepisów dotyczących przestrzennego zagospodarowania terenu. Szambo betonowe może być umiejscowione na wjeździe do posesji czy też na podjeździe do garażu, a nawet pod budynkiem gospodarczym, gdyż nacisk samochodu czy budynku w żaden sposób nie może zagrozić jego konstrukcji. Dlatego producenci szamb betonowych mogą spać spokojnie, gdyż ich produkt obronną ręką przeszedł próbę czasu. Jedynym mankamentem jest fakt, że samo szambo jest ciężkie, co wymaga nieco większych nakładów na jego transport. Jednakże wielu producentów szamb betonowych organizuje zarówno transport do klienta, jak i zajmuje się ich instalacją. Należy mieć też na uwadze, że cena betonowego szamba jest o kilkanaście procent niższa od ceny szamba plastikowego o takiej samej pojemności, co z powodzeniem rekompensuje wyższe koszty związane z jego transportem. Nie powinno to umknąć uwadze każdej osoby budującej swój własny dom, gdyż pieniądze zaoszczędzone w tej materii można wykorzystać w inny sposób.

Dlatego czas producentów szamb betonowych jeszcze nie przeminął, a ich produkt jest wart uwagi każdego inwestora domku jednorodzinnego. Mimo iż żyjemy w czasach plastiku, szkła i stali, beton wciąż jest produktem wysokiej jakości, którego trwałość jest niezaprzeczalna.